Mierniki grubości lakieru - Prodig-Tech | Czujniki i Testery

Mierniki Lakieru Prodig Tech

Jesteśmy jednym z największych w Polsce producentów mierników grubości lakieru, zajmujemy się tą dziedziną od 2006 roku, czyli ponad dekadę.

Posiadamy mierniki do blach stalowych jak i aluminiowych. Za pomocą miernika możemy zbadać pojazd, który zamierzamy kupić. Niestety większość samochodów 10-letnich posiada jakieś większe bądź mniejsze naprawy blacharskie. Bardzo ciężko je wykryć osobie, która nie jest lakiernikiem. Pomocą jest właśnie miernik grubości lakieru.

Nasze mierniki używane są w licznych punktach ASO.

Znane są prawie na całym świecie m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Węgrzech, Turcji a nawet w Arabii Saudyjskiej... W samej Polsce sprzedaliśmy ich kilkadziesiąt tysięcy. Zaufaj profesjonalistom z doświadczeniem w dziedzinie elektroniki.

SERIA PROFESJONALNA - NOWOŚĆ 2018

Mierniki serii GL-PRO są rozwiązaniami opartymi na nowoczesnych 32-bitowych procesorach. Dzięki temu otrzymano szybki i dokładny pomiar realizowany za pomocą 12-bitowego przetwornika.
W miernikach zastosowano nowatorską konstrukcję sondy pomiarowej, która umożliwia pomiar punktowy na materiałach ferromagnetycznych i niemagnetycznych (w zależności od wersji), automatycznie rozpoznając badany materiał oraz informując na wyświetlaczu o rodzaju materiału. Sonda zakończona jest tzw. kulką.
Cechą wyróżniającą mierniki tej serii w wersji FAZ jest automatyczne rozpoznawanie czy blacha stalowa jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana.

SERIA PREMIUM

Seria premium przeznaczona jest dla bardziej wymagających użytkowników, charakteryzuje się szeregiem dodatkowych funkcji i rozwiązań technicznych, które poprawiają komfort pomiaru oraz jego dokładność.
Mierniki posiada głowicę pomiarową zawieszoną sprężyście, która skonstruowana jest w ten sposób, że podczas dociskania sondy do badanej powierzchni, “wsuwa” się w obudowę sondy. Dzięki temu pomiar staje się dokładniejszy ze względu na bardziej równomierny docisk do badanej powierzchni. Niwelowane są również drgania ręki.

SERIA SUPER PLUS

Podstawowe mierniki w nowoczesnych obudowach oraz funkcją ASYSTENT POMIARU®.
Funkcja ASYSTENT POMIARU® z diodą LED podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko-lakiernicze.
Gdy funkcja jest włączona, miernik sygnalizuje za pomocą diody LED o stanie blacharki:
– dioda nie świeci – lakier prawidłowy;
– dioda pulsuje – druga warstwa lakieru;
– dioda świeci w sposób ciągły – szpachla lub więcej warstw lakieru.
Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT POMIARU® ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc.

SERIA STANDARD

Mierniki grubości lakieru serii standard są urządzeniami podstawowymi posiadającymi najważniejsze funkcje niezbędne do pomiaru powłoki lakierowej na samochodach. Wyposażone są w wyświetlacz LCD (poza GL-mini, który posiada wyświetlacz 7-segmentowy LED), na którym przedstawiany jest wynik pomiaru oraz menu wyboru funkcji. Wszystkie mierniki mają wbudowaną funkcję kalibracji (zerowania).

Kliknij w wybrany model i poczytaj opis:
SERIA PROFESJONALNA
GL-PRO-2-F, GL-PRO-2-FA, GL-PRO-2-FAZ
GL-PRO-6-FAZ

SERIA STANDARD – (np. zakup auta dla siebie)
GL-mini
GL-1 GL-1maxi GL-1s
GL-2B GL-2H
GL-3 GL-3s
GL-6 GL-6s GL-6H GL-6Hs – mierniki uniwersalne z punktem odniesienia (możliwość przystosowania do innych metali)

SERIA SUPER PLUS – z funkcją ASYSTENT LED – (np. zakup auta dla siebie)
GL-1+ GL-1s+
GL-2+
GL-6+ GL-6s+ – mierniki uniwersalne z punktem odniesienia (możliwość przystosowania do innych metali)
GL-6XL – duży LCD, asystent AUDIO

SERIA PREMIUM – do częstych pomiarów na samochodach, dodatkowe funkcje – (np. zakup auta)
GL-7 GL-7s
GL-8 GL-8s – mierniki z funkcją ASYSTENT POMIARU®